Business News

 • Marrëveshja e tregtisë së lirë me Korenë e Jugut heq pengesën

  Mallrat dhe shërbimet tregtar midis Kinës dhe Koresë së Jugut është vendosur për një hap të madh pas shumë-pritur marrëveshja e tregtisë së lirë mes dy vendeve i kaloi një pengesë vendimtare legjislativ të hënën. Kuvendi Kombëtar i Koresë së Jugut i dha dritën e gjelbër për traktatin e tregtisë dypalëshe me B ...
  Lexo më shumë
 • Louisiana duket për të rritur tregtinë e saj Kina

  Shtyjnë ekspertizë në vaj, prodhimit kimik dhe duke kërkuar përpara për të aviacionit dhe hapësirës ajrore Louisiana dëshiron të vë baste të njëpasnjëshme forta të saj me naftë dhe gaz natyror dhe prodhimit kimik në lidhjet e zgjeruara tregtare me Kinën, sipas zyrtarit të lartë të shtetit të zhvillimit ekonomik. Don Pierson ishte ...
  Lexo më shumë
 • Global Tank Container në 2017

  Global Flota Enë tank përbëhet nga një gamë të llojeve tank duke përfshirë tanke për lëngje, gazeve të lëngshëm, pluhurat, tanke swap dhe Speciale. Tanke nën 20ft gjatësi të tilla si ato tipike të industrisë së naftës në det të hapur nuk janë të përfshira në këtë studim. Enë tank është shumë e rregulluar dhe është ...
  Lexo më shumë

WhatsApp Online Chat!