Zgjeruar pastër PTFE Shirita ngjitës për ambalazhim Thread - China Yangzhong Luck Star nënshkrimin

Zgjeruar pastër PTFE Shirita ngjitës për ambalazhim Thread

Përshkrim i shkurtër:

Description: 1.Expanded PTFE kasetë të përbashkët sealant është një kasetë multi-qëllim copë litari të prodhuara nga 100% material fluorocarbon zgjeruar PTFE. 2.It furnizuar si një shirit të vazhdueshëm të ulët densitet me një vetë-ngjitës shirit mbështetje. 3.It është e butë dhe bira-bira, lejuar atë në përputhje të lehtë për të gjitha parregullsitë e sipërfaqes dhe për të compress në një rrip të hollë nën presion. Aplikimi: Zgjeruar PTFE shirit të përbashkët sealant është e rekomanduar si një shirit copë litari në çelik, qelqi-rreshtuan, PVC dhe tub tekstil me fije qelqi fllanxha, tym ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Përshkrim:

  1.Expanded PTFE përbashkët sealant kasetë është një kasetë multi-qëllim copë litari të prodhuara nga 100% material fluorocarbon zgjeruar PTFE.

  2.It furnizuar si një shirit të vazhdueshëm të ulët densitet me një vetë-ngjitës shirit mbështetje.

  3.It është e butë dhe bira-bira, lejuar atë në përputhje të lehtë për të gjitha parregullsitë e sipërfaqes dhe për të compress në një rrip të hollë nën presion.

  Aplikacion:

  Zgjeruar PTFE shirit të përbashkët sealant është e rekomanduar si një shirit copë litari në çelik, qelqi-rreshtuan, PVC dhe tub tekstil me fije qelqi fllanxha, tym kanalet, kapak konkrete, exchangers ngrohjes, enët plastike qelqi fibër përforcuar, fllanxha pompë strehimit, fllanxha anije me avull, kapanxhë dhe kapanxhë mbulon, nyje qeramike, kanalet e ventilimit, sistemet hidraulike dhe pneumatike, sistemet e furnizimit me ujë dhe rastet turbinë.

  rezistenca:

  Zgjeruar kasetë PTFE të përbashkët është prodhuar nga 100% PTFE, ajo është një material inert të cilat mund të përdoret në shumë aplikime kundër mjedise brejtëse, me përjashtim të metaleve të shkrira alkaline dhe fluorit thelbësor. 24B nuk do të ndotin mediat dhe mund të përdoret në ushqim dhe pajisjeve të drogës aplikimet.

  Details:

  Lloji i Produktit: Zgjeruar PTFE

  Furnizimi Type: Joint Sealant Tape

  Materiali: 100% PTFE, e butë dhe elasticitet shkëlqyer

  Nënshtrihje: -260 ~ + 260 ° C (-500 / + 500 ° F)

  Trashësia: 1mm ~ 7.0mm

  Gjerësia: 3mm ~ 25m

  varg ph: 0-14

  Presioni Limit: 20Mpa (ose 2900 psi; ose 200kgf / cm2)

  Dendësia:. 0.7 ~ 0.8g / cm3 (.. 43 ~ 49.5lbs / cu ft.3)

  Zgjatim: 20%

  Matrix Forca elastik: 30Mpa (4260 psi)

  Creep zbutja (F38 ASTM): 51%

  Sealablity (ASTM F 37A): 0.1 ml / hr

   


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!