Проширена Чиста Тефлонски Лепливи Тема касета - Кина Yangzhong Среќа Стар дихтување

Проширена Чиста Тефлонски Лепливи Тема касета

Краток опис:

Опис: 1.Expanded тефлонски заеднички фасадни лента е заптивка лента мулти-цел изработени од 100% флуоројаглеродна материјал прошири тефлонски. 2.It достапен како лента континуиран ниска густина со самолеплива лента поддршка. 3.It е мека и сунѓерести, тоа дозволува лесно да се приспособат на сите површински неправилности и да се компресира на тенка лента под притисок. Примена: прошири тефлонски заеднички фасадни лента се препорачува како заптивка лента челик, стакло наредени, PVC и фиберглас цевки прирабници, чад ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  1.Expanded тефлонски заеднички фасадни лента е заптивка лента мулти-цел изработени од 100% флуоројаглеродна материјал прошири тефлонски.

  2.It достапен како лента континуиран ниска густина со самолеплива лента поддршка.

  3.It е мека и сунѓерести, тоа дозволува лесно да се приспособат на сите површински неправилности и да се компресира на тенка лента под притисок.

  примена:

  Прошири тефлонски заеднички фасадни лента се препорачува како заптивка лента челик, стакло наредени, PVC и фиберглас цевки прирабници, гас цевки, бетонски капаци, разменувачи на топлина, стаклени влакна засилен пластични садови, пумпа за домување прирабница, прирабници пареа брод, шахти и шахти покрива, керамички зглобовите, вентилација канали, хидраулични и пневматски системи, системи за водоснабдување и случаи на турбината.

  отпор:

  Прошири тефлонски заеднички лента е изработена од 100% тефлонски, тоа е инертен материјал кој може да се користи во многу апликации против корозивни средини, освен стопена алкални метали и елементарен флуор. 24B нема да го контаминираат медиумите и може да се користи во апликации за храна и лекови опрема.

  детали:

  Тип на производ: Напредно тефлонски

  Тип на напојување: заеднички фасадни касета

  Материјал: 100% тефлонски, мека и одлична еластичност

  Огноотпорност: -260 ~ + 260 ° C (-500 / + 500 ° F)

  Дебелина: 1mm ~ 7.0mm

  Ширина: 3мм ~ 25m

  pH опсег: 0-14

  Притисок граница: 20Mpa (или 2900 psi; или 200kgf / cm2)

  Густина:. 0,7 ~ 0.8g / cm3 (.. 43 ~ 49.5lbs / CU ft.3)

  Издолжување: 20%

  Матрица затегнувачка цврстина: 30Mpa (4260 psi)

  Лази Релаксација (ASTM F38): 51%

  Sealablity (ASTM F 37а): 0.1 ml / hr

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!