Електромагнетна дијафрагма Дозирање пумпи печат - Кина Yangzhong Среќа Стар дихтување

Електромагнетна дијафрагма Дозирање пумпи печат

Краток опис:

Спецификации: Предмет: електромагнетна дијафрагма Дозирање пумпи печат Боја: Бела Материјал: Тефлонски Големина: ОЕМ со цртежи Weigth: 0.5 ~ 500g Процес: ЦПУ обработка на имот: 1.Best прецизност: 0.02mm 2.Surface: рамен и чисти, без дефекти на пукнатини слоеви и сепарација 3.Temperature опсег: -196 ℃ ~ 260 ℃ 4.Chemical имот: A. стареењето отпор B. радијација отпор C. ниска пропустливост D. висок притисок на отпорот E. масло отпор F. анти-корозија апликации: 1.Sealing 2.Bushing 3.Medical комп уред ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификации:

  Точка: електромагнетна дијафрагма Дозирање пумпи печат

  Боја: бела

  Материјал: Тефлонски

  Големина: ОЕМ со цртежи

  Weigth: 0.5 ~ 500g

  Процес: ЦПУ обработка

  P roperty :

  1.Best прецизност: 0.02mm

  2.Surface: рамен и чисти, без дефекти на пукнатини слоеви и сепарација

  3.Temperature опсег: -196 ℃ ~ 260 ℃

  4.Chemical сопственост:

  А. стареењето отпор

  B. радијација отпор

  C. ниска пропустливост

  Д. висока отпорност на притисок

  отпорност Е. нафта

  F. анти-корозија

  апликации:

  1.Sealing

  2.Bushing

  3.Medical компоненти уред

  4.Electrical компоненти

  5. Пумпа и вентил компоненти

  6.Food компоненти Машини за обработка на

  услуги:

  1. Навремена испорака и сметаат услуги

  2. Конкурентна цена и висок квалитет на ветувањето

  3. ISO9000: 2008 / QS9000 / SGS одобрени

  4. ОЕМ и ODM прифатени

  5. богато искуство во дизајн и производство во тефлонски пломби.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!